FAQ

Gdzie można zobaczyć prace wykonane przez Armadio di Legno?

Zapraszamy Państwa do naszego showroomu mieszczącego się w Warszawie. Jesteśmy w ciągłym ruchu, stale odwiedzając obsługiwane inwestycje, naszych Klientów, czy w pracowni, dlatego też prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia wizyty.

Posiadacie Państwo projekt, ale ile „to” kosztuje?

Jeżeli dysponują Państwo projektem, jak najbardziej zachęcamy do kontaktu i wysłania projektu celem przygotowania oferty. Na „to” składa się tak wiele czynników, że dobierzemy rozwiązania specjalnie dla Państwa, profesjonalnie i elastycznie, odpowiednio do potrzeb.

Ile kosztuje projekt?

Cena projektu uzależniona jest od zakresu prac. Zależy nam aby wpierw omówić z Państwem planowany zakres oraz indywidualne preferencje wykończenia i jasno określić prace w ramach projektu.

Ile kosztuje przyjazd celem dokonania pomiaru?

W Warszawie i bliskich okolicach przyjazd kosztuje 100 zł brutto. W każdej dalszej destynacji Klient pokrywa tylko koszty przejazdu lub przelotu. Co najważniejsze – po podpisaniu umowy, koszty te są odejmowane od wartości zamówienia.

Wiedzą Państwo jak mają wyglądać meble, ale nie posiadają projektu - co w takiej sytuacji?

Przyjedziemy, pomierzymy, stworzymy wyskalowane rysunki techniczne i przygotujemy kosztorys. Zasady opłat za pomiar znajdują się powyżej, a koszt koncepcji (własności intelektualnej) jest między 300 a 600 zł brutto, bez wizualizacji. Co najważniejsze – po podpisaniu umowy, koszty te są odejmowane od wartości zamówienia.

Czy istnieje możliwość wykonania wizualizacji?

Tak, oczywiście. Koszt wizualizacji uzależniony jest od zakresu prac. Ustalamy go indywidualnie.

Jaki jest okres gwarancji?

Zgodnie z dyrektywami unijnymi nasze meble i elementy meblowe objęte są 24-miesięczną gwarancją. Wieloletnie doświadczenie na rynku sprawia, że mocno unikamy błędów, a nawet sprawdzamy projekty wykonane przez architektów czy projektantów wnętrz pod względem technicznym. Wnikliwa analiza projektu pozwala uniknąć stosowania reklamacji, na rzecz cieszenia się w pełni z nowozrealizowanych projektów. Jednocześnie mamy świadomość, że my również jesteśmy ludźmi i czasem zdarzy nam się pewna niedoskonałość, lecz dokładamy najwyższych starań do naszych prac, a wszelkie poprawki wykonamy w możliwie minimalnym czasie. Jesteśmy dla Państwa i zawsze możecie do nas zadzwonić, a nie pozostanie to bez reakcji. Gwarancja satysfakcji Klienta jest dla nas równie ważna co obowiązujące przepisy.

Jak wygląda standardowa oferta?

W ofercie bardzo dokładnie opisujemy zakres prac i wykorzystane materiały. Wychodzimy poza powszechne standardy. Klienci często określają nasze oferty jako długie, jednakże szanując Państwa czas i spokój pragniemy podzielić się przede wszystkim wiedzą czego należy od nas oczekiwać, my zaś dokładnie wiemy zarówno z czego i jak powinniśmy to zrobić.

Jaki jest termin wykonania?

Termin wykonania uzależniony jest od zakresu prac. Z reguły jest on definiowany w ofercie i wynosi od kilku do kilkunastu tygodni. Najlepiej jest wstępnie skonsultować terminy abyśmy mogli zarezerwować miejsce w kalendarzu na Państwa projekt.

Jaka jest wysokość stawki podatku VAT na meble?

Stawka podatku VAT na meble to ustawowe 23% na terenie Polski. W przypadku wysyłki zagranicznej zależy to od miejsca docelowego, a także czy Klient ma ważny numer VAT. Można sprawdzić tu: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=pl

Jaka jest wysokość zaliczki?

Do każdej umowy zaliczka wynosi 45% wartości zamówienia. Dopłata po dostawie to dalsze 45%, a po zakończonym montażu rozliczenie pozostałych 10%.

Czy możliwe jest dzielenie zamówienia na poszczególne meble, czyli na etapy?

Tak oczywiście, pod warunkiem podpisania umowy na cały zakres prac. Definiujemy z Klientem zakres priorytetowy, określamy czas realizacji i tworzymy grafik dla wykonania poszczególnych etapów. Co ważne – to my bierzemy na siebie ryzyko zmian cen materiałów i akcesoriów, a Klient zyskuje pewność, że zamówione meble i elementy meblowe zostaną dostarczone w odpowiednim czasie i miejscu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

+48 601 09 25 09